Netflix tar opp dyrerettigheter i ny dokumentar
Date: 06/01/2016 | Ingen kommentarerNå tar Netflix for seg dyrerettigheter i en ny dokumentar, Tyke Elephant Outlaw, som handler om en sirkuselefant.
Historien handler om elefanten Tyke fra et sirkus på Hawaii, som i 1994 slår i hjel treneren sin og skader en annen, for deretter å bryte ut av fangenskapet og skape kaos på gatene i Honolulu. Det skulle mer en 80 skudd til for å nedlegge den store elefanten. Episoden satte selvfølgelig i gang diskusjonen om dyr i fangenskap og det er nettopp dette emnet som blir behandlet i Tyke Elephant Outlaw.
Dokumentaren er laget av den australske Susan Lambert, som uttaler; ”Tyke er hovedpersonen i dette tragiske, forløsende dramaet, som kombinerer traumer, forargelse, innsikt og medfølelse.
Nedenfor kan du se en trailer til dokumentaren.
Tyke Elephant Outlaw kan ses på Netflix Norge i 2016.
Skriv kommentar